حال بلوطهای دنا خوب است اما تو باور نکن+گزارش تصویری

مدیرکل منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد گفت: 15 درصد جنگلهای بلوط در حال دست و پنجه نرم کردن با آفت گیاه خوار بلوط هستند.

محمد رضا جهان آرا افزود: لارو این آفت با نفوذ در تنه درخت باعث خشکی آن می شود.

وی با بیان اینکه آماری از درختان خشک شده در جنگلهای بلوط استان در دست نیست، عنوان کرد: گرد وغبارها توان درخت را در مقابله با آفات کم می کنند، و این درختان همانند کهنسالانی هستند که توانی نداشته و یک بیماری آنها را از پای در می آورد.

جهان آرا با بیان اینکه گرد وغبار روزنه های گیاه را بسته و تنفس گیاه را دچار مشکل کرده و گیاه ناتوان می شود، تاکید کرد: جنگلهای بلوط به واسطه گرد و غبار و آفت بلوط خوار در معرض تهدید هستند.

وی همچنین آتش سوزی را از دیگر عوامل نابودی جنگلهای بلوط عنوان کرد و گفت:  سال گذشته حدود 43 مورد آتش سوزی به وقوع پیوسته که در این چند مورد آتش سوزی 143 هکتار از جنگل ها و اراضی استان از بین رفته است.

جهان ارا عنوان کرد: امسال هم از ابتدای سالجاری بیش از حدود 70 مورد آتش سوزی در جنگلهای استان به وقوع پیوسته است.

مدیر بخش گیاه پزشکی مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد نیز در این خصوص گفت: مبارزه شیمیایی با آفت برگ خوار و جوانه خوار بلوط غیر ممکن است.

عباس صلاحی اردکانی افزود: تغییرات آب و هوایی علت بروز این مشکل است و زردی برگ برخی درختان بلوط نیز ناشی از این افت است.

وی بیان داشت: سطح پراکنده ای از جنگلهای بلوط مناطق مختلف کهگیلویه و بویر احمد هم اکنون آلوده به افت برخوار و جوانه خوار بلوط هستند.

با این همه، این درختان صبور زاگرس نشین همچنان ایستاده اند و سایه سار امنشان را برای مردمان این دیار گسترانیده اند.

میوه بلوط زاگرس که در گذشته ای نه چندان دور فرزندان این دیار با آن خو گرفته بوند، نه تنها نان سفره های مردمان این دیار بود بلکه خاصیت دارویی آن نیز مرهم دردهای ایلیاتی ها بوده است.

میوه بلوط به اندازه تقریبی یک فشنگ اسلحه ژ-۳ است که کلاهکی چوبی دارد و تکثیر طبیعی این درخت نیز از طریق کاشتن میوه آن انجام می شود.

در قدیم از میوه این درخت "کلگ" به دست می آمد و از "کلگ" نانی پخته می شد که نه تنها غذای اهل خانه را تشکیل می داد بلکه درمان بسیاری از بیماریهای گوارشی نیز بود.

این میوه کهن که می تواند فرآوری شده و استفاده های فراوانی نیز دارد، در این استان به حال خود رها شده است.

به عقیده کارشناسان، کهگیلویه و بویراحمد یکی از استان های مستعد برای  ایجاد کارخانه های فرآوری بلوط در کشور است.

یک کارشناس منابع طبیعی گفت: کهگیلویه بویراحمد با ‏برخورداری از صدها هزار هکتار جنگل مرغوب بلوط یکی از استان‌های مستعد برای ‏ایجاد کارخانه‌های فرآوری بلوط در کشور است.

سحر غفاری افزود: میوه بلوط کاربردهایی زیادی در ‏بخش‌های مختلف به خصوص صنایع داروسازی‌، پزشکی‌، نساجی‌، صنایع شیمیایی ‏و خوراکی دارد.

وی با بیان اینکه با وجود انبوه جنگل‌های بلوط هنوز ‏تصمیمی برای احداث کارخانه فرآوری این میوه در استان گرفته نشده ‏است، عنوان کرد: میوه درخت ‏بلوط دارای کربوهیدرات، سدیم و منیزیم و مواد مغذی فراونی است.

غفاری بیان داشت: در میوه بلوط ویتامینهای گروه "ب" وجود دارد که ‏برای کودکان‌، زنان باردار و افراد دیابتی مفید است.

این کارشناس منابع طبیعی میوه بلوط را به لحاظ داشتن مواد ‏تاننی برای افرادی که دچار بیماری‌های گوارشی هستند، نوعی درمان عنوان کرد و اظهار داشت: از میوه خوراکی بلوط برای تقویت بدن، درمان ضعف عمومی، کم خونی و بویژه درمان مشکلات مختلف گوارشی استفاده می‌شود.

حال اگر بگوییم ملالی نیست، دروغ گفته ایم، این همسایه های هزار ساله، دل در گرو محبتی دارند که گاهی با بی مهریهای فراوان از آنها دریغ می شود و زخمی برایشان به یادگار می گذارد./منبع مهر/

/ 0 نظر / 33 بازدید