کبک

دستگیری شکارچیان کبک در منطقه شکار ممنوع خنار مامورین اجرایی پاسگاه سرمحیط بانی افتر واقع در منطقه شکار ممنوع خنار در حین گشت وکنترل موفق به دستگیری شکارچیان متخلف در منطقه شدند.

 
به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان سمنان، مامورین اجرایی پاسگاه سرمحیط بانی افتر واقع در منطقه شکار ممنوع خنار در حین گشت وکنترل در منطقه متوجه حضور شکارچیان متخلف در منطقه شدند که متخلفین پس از مشاهده مامورین اقدام به فرار می نمایند ولی سرانجام  محیط بانان موفق به دستگیری2 نفر شکارچی متخلف شدند. متخلفین که اقدام به شکار غیر مجاز 7 قطعه کبک کرده بودند پس از تنظیم صورتجلسه تحویل مراجع قضایی استان گردیدند.
 
گفتنی است، منطقه شکار ممنوع خنار منطقه ای است کوهستانی با تپه ماهورهای فراوان که به دلیل تغییرات ارتفاعی دارای تفاوت اقلیمی خاص بوده که بدین لحاظ در نواحی شمالی با وجود ارتفاعات بلند دارای هوای معتدل سرد و در نواحی جنوبی آن با ارتفاعات کمتر دارای هوای معتدل گرم می باشد . به طور کلی منطقه دارای پوشش گیاهی مرتعی تا جنگلهای درختچه ای اورس بوده که در نواحی شمالی و شمال شرقی آن پوشش مطلوب تر است .
 منطقه به دلیل وجود آب کافی مراتع نسبتاً مناسب و شرایط اقلیمی مطلوب ، زیستگاههای خوب و مناسبی را برای حیات وحش فراهم نموده است .
از گونه های بارز پستانداران منطقه می توان قوچ و میش، کل و بز ، آهو ، خرس قهوه ای ، پلنگ و انواع گربه سانان دیگر گراز ، روباه ، شغال و غیره را ذکر نمود .
مهمترین پرندگان منطقه شامل عقاب ها و انواع پرندگان شکاری، کبک ، تیهو، انواع گنجشک سانان و غیره می باشد .


موضوعات مرتبط:
برچسب‌ها: کبک , محیط بان
[ ۱۳٩٠/٩/٢٦ ] [ ٤:٢۸ ‎ب.ظ ] [ برزین بهروج ]

دریاچه کوه گل

  

منطقه گردشگری دریاچه کوه گل:

این منطقه زیبا که در فاصله 8 کیلومتری شرق سی سخت و 44 کیلومتری مرکز استان قرار دارد و از سه مجموعه دریاچه زیبای کوه گل، دشت های لاله های واژگون و آبشار زیبای تنگ نمک با نمای بسیار طبیعی و آب و هوای مطبوع تشکیل شده است. در کنار این مجموعة زیبای گردشگری، منطقه حفاظت شده دنا قرار دارد که باز باعث افزوده شدن چشم انداز زیبا طبیعی این منطقه شده است. این منطقه گردشگری یکی از مهمترین مراکز توریستی در سطح کشور می باشد. کمتر ایرانی است که از این مجموعه دیدنی بازدید نکرده باشد. در محدوده ای به وسعت نیم هکتار و عمق 15 متر در فصل بهار و تابستان از زیبایی خاصی برخوردار است.

وجود طبیعت بکر و مناطق حفاظت شده و رودخانه کوه گل از جاذبه های دیگر دراین مکان می باشد که در سال های اخیر توسط میراث فرهنگی برای رعایت حال مسافران و گردشگران کار سکو سازی، زیرساخته ها و مراکز بهداشتی صورت پذیرفته است و هر ساله پذیرای خیل عظیم گردشگران داخلی و خارجی می باشد


موضوعات مرتبط:
برچسب‌ها: دریاچه کوه گل
[ ۱۳٩٠/٩/٢٥ ] [ ٥:٥٠ ‎ب.ظ ] [ برزین بهروج ]

رشته محیط زیست

کاربران محترم هر گونه سوال یا مشاوه در مورد ارشد محیط زیست را جواب می دهیمموضوعات مرتبط:
برچسب‌ها: کارشناسی ارشد محیط زیست
[ ۱۳٩٠/٩/۱۱ ] [ ٩:٥٥ ‎ب.ظ ] [ برزین بهروج ]